تبلیغات
طراحی امضا - موبی دیک(وال سفید) نوشته هرمان ملویل

ما معتقدیم نام شریف شما دست مایه ی آفرینش یک اثرهنری است که همیشه همراهتان خواهدبود

موبی دیک(وال سفید) نوشته هرمان ملویل

نویسنده : منوچهری
تاریخ:یکشنبه 5 دی 1395-09:40 ق.ظ


 موبی دیک(وال سفید) نوشته هرمان ملویل

این کتاب درباره انتقام ناخدا اهب از وال سفید و ترسناکی است که یک پای او را قطع کرده و خود زخمی به اعماق اقیانوس ها برگشته است. در کشتی ناخدا مردان مسیحی و آدم خوار و شیطان پرست با هم مشغول خدمت هستند و همه بعد از اینکه ناخدا قصد خود را برای شکار وال سفید اعلام می کند به خاطر سکه ای که به عنوان جایزه تعیین شده می خواهند وال افسانه ای را به قتل برسانند.


در مسیر چند وال دیگر شکار می شوند و از آن ها روغن چراغ تهیه می کنند.(در واقع هدف نائبان کشتی والگیری بدست آوردن روغن وال برای چراغ ها و ایجاد روشنایی بود که سود خوبی هم نصیبشان می کرد. از هر وال چندین بشکه روغن می گرفتند و در کشتی انبار می کردند. و هربار سفر کشتی والگیری تقریبا 3 سال طول می کشید.) حال هدف اصلی نائبان کشتی با هدف ناخدا اهب که چیزی جز انتقام شخصی نبود، گره خورده بود.

سرانجام پس از چند سال ناخدای دیوانه وال سفید را می بیند و سه روز زمان شکار طول می کشد و هر چه وال با وجود زخمی بودن میخواهد به سمت زندگی طبیعی خود برگردد و به آنها کاری نداشته باشد ناخدا اهب دست بر نمی دارد و در آخر وال خود را به کشتی می کوبد و آن را با همه ی خدمه به جز یک نفر که قبلا به دریا پرت شده بود؛ غرق می کند. آن نجات یافته هم راوی بود که داستان از زبان اون گفته می شد.


سحر: در این کتاب به شیوه ای کاملا مستند گونه شکار وال و انواع وال و همه چیز وال توضیح داده شده که توصیه می کنم اگه می خواین مزه داستان نره اونارو نخونده رد کنید وگرنه در رشته والشناسی بهتون تخصص میدن:)

نکته مثبتی که تو این کتاب دیدم شیوه توصیف روحیات افراد بود.

مثلا وقتی می خواست کلافگی و سردی رو توصیف کنه از جمله زیر استفاده کرده بود: به سردی قله ی هکلا در طوفان برف به کنار صاحب مسافرخانه رفتم.

گردآوری : امضا بازاردنبالک ها: امضا 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logo