ما معتقدیم نام شریف شما دست مایه ی آفرینش یک اثرهنری است که همیشه همراهتان خواهدبود

اثر مرکب نوشته دارن هاردی

نویسنده : منوچهری
تاریخ:یکشنبه 5 دی 1395-09:45 ق.ظ


 اثر مرکب نوشته دارن هاردی

کتابی که به همه توصیه می کنم چند بار بخوننش و تمریناشو با دقت انجام بدن.البته فقط اونایی که واقعا می خوان موفق بشن این کارو انجام بدن.

بخشهایی از کتاب رو باهم میخونیم:

اثر مرکب، اصل به دست آوردن پاداش های بزرگ از طریق مجموعه ای از انتخاب های کوچک و هوشمندانه است. آنچه درباره ی این فرایند از همه چیز برایم جالبتر است، این است که با وجود این که نتایج به دست آمده خیلی بزرگ هستند، ولی قدم هایی که در هر لحظه بر می دارید، خیلی به چشم نمی آیند.انتخاب های کوچک و هوشمندانه + پایداری + زمان = تفاوت های بنیادین


پس از گذشت 31 ماه، شخصی که ماهیت مثبت اثر مرکب را به کار می گیرد مثل کسی به نظر می رسد که یک شبه به موفقیت رسیده است. در واقع موفقیتِ عمیق او نتیجه ی انتخاب های کوچک و هوشمندانه ای است که در طول زمان و با پایداری انجام شده است.

جامعه ما را جوری شرطی کرده است که به اثر بخشی تلاش های بزرگ به شدت اعتقاد داریم. ولی در واقع، قضیه برعکس است.

راز موفقیت، سخت کوشی، نظم و عادت های خوب است.


موفقیت واقعی و بادوام، تلاش می خواهد و صد البته تلاش زیاد.


بعضی ها به خاطر موفقیتشان شکست می خورند؛ آن هم به این خاطر که از انجام کارهایی که در ابتدا باعث موفقیتشان شده بود، دست کشیدند. می توان گفت: موفقیتشان روی چشم اندازشان سایه انداخت و آنها از تلاش کردن دست کشیدند.


همه ما مردان و زنان خود ساخته ای هستیم، ولی فقط آدم های موفق هستند که از امتیاز این صفت برخوردار می شوند. در هجده سالگی در یک سمینار با ایده مسئولیت شخصی آشنا شدم و این مفهوم زندگی ام را کامل عوض کرد. در آن سمینار سخنران از حاضران پرسید: « در یک رابطه عاشقانه ، شما چند درصد مسئول هستید؟ » و بعد از پاسخ های متنوع حاضرین، روی تخته نوشت: « شما باید 100 درصد مسئولیت رابطه را قبول کنید و در قبال آن انتظار دریافت هیچ چیزی نداشته باشید. فقط وقتی یک رابطه عاشقانه موثر خواهد بود که شما 100 درصد مسئولیت آن را بر عهده بگیرید، در غیر این صورت ، رابطه ای که برمبنای شانس و احتمال بنا شده باشد، همیشه در معرض فاجعه و خراب شدن است. »


من مقابل هر کاری که انجام داده ام و یا نداده ام و طرز واکنش هایم به اتفاقاتی که برایم رخ داده اند مسئول هستم.

( در واقع  اگر 100 درصد مسئولیت زندگیتان را به عهده بگیرید برای کنترل سرنوشت خود از قدرت نامحدودی برخوردار می شوید.)


فرمول کامل خوش شانسی: 

آمادگی(رشد شخصی) + نگرش(باورها،طرز تفکر) + فرصت (چیزهای خوبی که سر راه شما قرار می گیرند) + اقدام (انجام دادن کاری درباره آنها)

آرنولد پالمر: « خنده دار است؛ هرچه بیشتر تلاش می کنم، خوش شانس تر می شوم. » 

جیم ران: روز پایان کودکی و شروع بزرگسالی، روزی است که مسئولیت کل زندگیت را بر عهده می گیری.

امروز روز فارغ التحصیلی است! از امروز به بعد، تصمیم بگیرید که 100 درصد مسئولیت زندگیتان را برعهده بگیرید. تمام عذر و بهانه هایتان را نابود کنید.

این واقعیت را بپذیرید که وقتی مسئولیت شخصیِ انتخابهایتان را برعهده بگیرید از بند انتخابهایتان رها میشوید. حالا موقع انتخاب این است که کنترل زندگیتان را به دست بگیرید.

اگر می خواهید از جایی که هستید به جایی که میخواهید باشید برسید، نقطه شروعتان باید آگاهی از انتخاب هایی باشید که شما را از هدف مد نظرتان دور می کنند.

باید درباره هر انتخابی که امروز می کنید، کاملا آگاه شوید تا بتوانید برای حرکت رو به پیشرفت، شروع به انتخاب های هوشمندانه تری کنید.

مثلا اگر تصمیم گرفتید از بدهی خلاص شوید باید هر ریال که از جیبتان خارج می کنید را ثبت کنید. کافیست همیشه یک دفترچه و خودکار در کیفتان داشته باشید.

چیزهای ساده زندگیتان را نادیده نگیرید؛ چون همین ها باعث اتفاقات بزرگ در زندگیتان می شوند. 

بزرگترین تفاوت موفق ها با ناموفق ها این است که موفق ها تمایل دارند کارهایی را انجام دهند که ناموفق ها مایل به انجامشان نیستند.

ثبت کردن، شیوه ی رفتن من به سمت تغییر هر چیزی است که مانعم می شود و من را عقب می اندازد.

هر عمل بزرگ و هر ماجراجویی خارق العاده ای، با برداشتن قدم های کوچک شروع می شود. اولین قدم، همیشه سخت تر از آن چیزی که واقعا هست به نظر می رسد.

ارسطو: « ما همانی هستیم که مکرر انجام می دهیم. »

وقت آن است که بیدار شوید و درک کنید عادت هایی که در آن ها افراط می کنید. می توانند زندگیتان را به فاجعه ای مکرر تبدیل کنند. اصلاحات بسیار کوچک و به ظاهر بی اهمیت می توانند در هر چیزی تغییرات اساسی به وجود آورند.

بهترین چیزی که برای شفاف ساختن قدرت اصلاحات کوچک می توانم مثال بزنم این است که هواپیمایی را تصور کنید که از لُس آنجلس عازم نیویورک است. اگر نوک هواپیما فقط یک درصد از مسیر اصلی منحرف  شود، وقتی هواپیما از باند فرودگاه لس آنجلس بلند می شود تقریبا یک خطای نامشهود است ولی در نهایت منجر به 150 مایل انحراف از هدف اصلی خواهد شد و هواپیما  به جای نیویورک به آلبانی یا دووِر خواهد  رسید.

این در مورد عادت های شما هم اتفاق می افتد. یک عادت بد که در همین لحظه خیلی بزرگ به نظر نمی رسد، سرانجام ممکن است شما را مایل ها از مسیرتان به سوی هدف ها و آن زندگی که آرزویش را دارید دور کند.

نیروی اراده را فراموش کنید. حالا وقت استفاده از چرایتان است. انتخاب های شما فقط زمانی معنی پیدا می کنند که آنها را به آرزوها و رویاهایتان ربط دهید. عاقلانه ترین برانگیزاننده ترین انتخاب ها آنهایی هستند که منطبق بر اهداف، خود درونی و ارزش های والایتان باشند. شما باید چیزی بخواهید که بدانید چرا آن را می خواهید، واگرنه زود تسلیم می شوید.

چرای شما چیست؟

وقتی دلیلتان به اندازه ی کافی بزرگ باشد. تقریبا هر کاری حاضرید انجام دهید.


پل جی مایر: « اگر به آن پیشرفتی که هم خواهانش هستید و هم توانایی اش را دارید دست پیدا نکرده اید، فقط به این خاطر است که اهدافتان را به روشنی تعریف نکرده اید. »

پل جی مایر: « هر آنچه را شما به وضوح تصور می کنید، مشتاقانه آرزو می کنید، خالصانه به آن اعتقاد دارید و با شور و شوق بر اساس آن عمل می کنید . به ناچار باید اتفاق بیفتد. »

جیم ران: « اگر بزرگتر می خواهید، باید انسان بزرگتری شوید. موفقیت چیزی نیست که تعقیبش کنید. چیزی که تعقیبش می کنید، از شما فرار می کند. مثل تلاش برای تعقیب پروانه ها. موفقیت چیزی است که آن را جذب می کنید آن هم با شخصی که به آن تبدیل می شوید. »


مانعی که بین شما و هدفتان قرار دارد، رفتار شماست.

جان سی ماکسول گفته است: « شما نمی توانید زندگیتان را تغییر دهید، مگر اینکه چیزهایی را تغییر دهید که هر روز انجامشان می دهید. راز موفقیت شما در رویه های روزمره تان نهفته است. »این کتاب انقدر خوب و کاربردی نوشته شده اگه بخوام همینطوری به نوشتن ادامه بدم فکر کنم باید تا فردا صبح جلوی کامپیوتر بشینم و تایپ کنم. پس خوندن باقی نکات مهم کتاب اثر مرکب و عمل کردن به تمریناتش رو به خودتون می سپرم. تلاش برای موفقیت رو از همین الان شروع کنید

گردآوری : امضا بازاردنبالک ها: امضا  امضا بازار 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic